باورهای عجیب در مورد گربه های سفید

white cat

در این مطلب به باورهای عجیب مردم دنیا در هنگام مواجهه به گربه های سفید میپردازیم.

گربه های سفید و خوش شانسی :

در بسیاری از افسانه ها و داستان ها گربه های سیاه به عنوان پیام آور بدشانسی تلقی می شوند. به نظر می رسد که برعکس این قضیه نیز وجود دارد: در بسیاری از کشورها گربه های سفید به عنوان نمادی از خوش شانسی در نظر گرفته می شوند و همچنین در بسیاری از مناطق، مردم بر این باورند که این گربه ها مظهر پاکی و معصومیت هستند.

گربه های سفید و بدشانسی :

در بعضی جاها گفته میشود که گربه های سفید بدشانسی و ِ دردسر با خود به همراه می آورند (بسته به اینکه کی و چگونه با آنها مواجه میشوید.)به عنوان نمونه، دیدن یک گربه سفید در هنگام رفتن به محل کار می تواند پیش بینی کننده بیکاری قریب الوقوع یا بروز مشکلاتی در کار شما باشد.

گربه های سفید و بچه ها  :

بر اساس یکی از خرافه های آمریکای شمالی گفته می شود که گربه های سفید و بچه ها نباید در کنار هم باشند زیرا ممکن است گربه شما از پاکی و معصومیت بچه احساس ترس کند و بچه را نفرین نماید. از سوی دیگر در برخی از کشورهای حوزه مدیترانه این باور وجود دارد که هرگاه یک گربه سفید بچه ای را بلیسد، نشانه این است که بچه در آینده موفق و نیکنام خواهد شد .

White cat

گربه های سفید و پول :

در کشور روسیه این باور وجود دارد که گربه های سفید باعث افزایش ثروت می شوند و نگهداری آنها در خانه باعث افزایش درآمد خواهد شد. اگر بچه گربه سفید دیگری به خانه شما بیاید معمولاً نشانه این است که پول و خوشبختی ِ به زودی در خانه شما را خواهد زد  ولی در بریتانیا کاملا بر عکس این باور وجود دارد. ورود یک گربه سفید به خانه نشانه مشکلات پیش رو بوده و خروج گربه سفید از خانه نشانه این است که همه خوشبختی خانه را با خود برده است!

هنگامی که سر راهتان به یک گربه سفید برمیخورید :

اگر یک گربه سیاه در مسیر شما حضور داشته باشد به معنای بدشانسی است، در مورد گربه های سفید چطور؟ خرافات مربوط به این موضوع در کشورهای مختلف متفاوت اند ولی معمولاً مشاهده یک گربه سفید در خیابان، و حتی سلام کردن به او و شنیدن “میو” از سوی گربه به معنای خوش شانسی است.

گربه های سفید کینه توز هستند :

در کشور انگلستان تصور بر این است که گربه های سفید می توانند سالها حس کینه توزی و انتقام جویی داشته باشند و بنابراین اذیت کردن یا رنجاندن یک گربه سفید کار بسیار غیرعاقلانه ای محسوب میشود! ولی ابزار محبت به یک گربه سفید با دادن خوراکی به او باعث میشود که گربه شما را دعای خیر نموده و بقیه روز برای شما خوش شانسی به همراه داشته باشد!

 

به نظر شما در فرهنگ ما چه باورهای غلطی در خصوص گربه ها وجود دارد؟

 

5/5 ( 1 بازدید )

پاسخی بگذارید